Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

"Ulryk Zwingli - teolog, humanista, reformator" (red. R.M. Leszczynski, E. Jozwiak)Nakładem Wydawnictwa Naukowego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie ukazała się książka „Ulryk Zwingli – teolog, humanista, reformator”. To zbiór tekstów prezentujący w interdyscyplinarny sposób myśl szesnastowiecznego reformatora z Zurychu.

Książka prezentuje dokonania jednego z najwybitniejszych reformatorów ewangelickich XVI w. – Ulryka Zwingliego (1484–1531). Jest istotnym uzupełnieniem polskojęzycznych publikacji na jego temat. Artykuły zamieszczone w książce posiadają charakter interdyscyplinarny, ukazują wielowymiarowe i różnorodne zainteresowania Helwety. Zasadniczym trzonem publikacji są jednak zagadnienia teologiczne. Przedstawione są w niej osiągnięcia Zwingliego na niwie biblistyki, jego poglądy na temat sakramentologii i etyki, a także polemiki prowadzone z Zwinglim przez teologów jezuickich. W publikacji ukazano także stosunek reformatora do muzyki sakralnej i filozofii.

 

„Ulryk Zwingli – teolog, humanista, reformator”
red. Rafał Marcin Leszczyński, Ewa Jóźwiak
Wydawnictwo Naukowe Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, Warszawa 2020
176 stron
Cena 26,50 zł

 

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: (+48) 22 831 45 22