Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

Ewa Jozwiak (fot. Archiwum)Prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP Ewa Jóźwiak apeluje w swym liście o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego w związku z pandemią COVID-19 i pozostanie w domach, również w święta wielkanocne. „Pan Bóg się nie obrazi! Skorzystajmy z uczestnictwa w nabożeństwach luterańskich transmitowanych w telewizji. (…) Można też uczestniczyć w nabożeństwach ewangelicko-reformowanych dostępnych dzięki transmisjom internetowym” – pisze.

Poniżej publikujemy pełny tekst listu Ewy Jóźwiak.

 

 

Wielkanoc 2021

Drogie Siostry, Drodzy Bracia,

Przed nami kolejne Święta Wielkanocne, które przyjdzie nam przeżywać w pandemii COVID-19, która ponad rok temu zatrzymała nas w domach, wywróciła nasze dotychczasowe życie i spowodowała, że wciąż musimy się naginać do nowych obostrzeń sanitarnych.

Miniony rok wiele zmienił w naszym życiu i otoczeniu. Choroba zabrała niejednego z naszych bliskich czy przyjaciół. Niestety wielu osobom choroba i niebezpieczeństwo śmierci spowszedniały.

Czy pandemia zmieniła coś w naszym życiu duchowym? Czy zbliżyła nas do Boga i do siebie nawzajem? Czy staliśmy się bardziej empatyczni, życzliwi, kochający ludzi? Czy przez ten rok nauczyliśmy się pamiętać, że Najwyższy trzyma nas w swoim ręku?

Życzę Wam, Siostry i Bracia pewności płynącej od Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, który nas zapewnił: „Ja żyję i wy żyć będziecie” (J 14,19).

Dzień dzisiejszy przyniósł wiadomości o nowych obostrzeniach, które mają obowiązywać od soboty, 27 marca. I mimo że ufamy, iż przyniosą one spodziewane efekty, do końca nie wiemy, czy choroba nie zaatakuje jeszcze bardziej i czy nieliczni spośród nas mimo wszystko będą mogli pójść do kościoła w Wielki Piątek i Wielkanoc. Rok temu przy mniej licznych zachorowaniach apelowaliśmy: zostańcie w domu. Rozum podpowiada powtórzyć ten apel i teraz. Zwłaszcza osoby, które dotąd choroba omijała i jeszcze się nie zaszczepiły – zostańcie w domu. Pan Bóg się nie obrazi! Skorzystajmy z uczestnictwa w nabożeństwach luterańskich transmitowanych w telewizji.

Nabożeństwa ewangelickie w TVP3, godz. 15:50

  • 28 marca (Niedziela Palmowa) – kościół w Goleszowie
  • 2 kwietnia (Wielki Piątek) – TVP 2, godz.17:00 – kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach
  • 4 kwietnia (Wielkanoc) – kościół Pokoju w Świdnicy
  • 11 kwietnia – kościół św. Jana Chrzciciela w Starym Bielsku
  • 18 kwietnia – kościół w Łęgutach
  • 25 kwietnia – kościół Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej

Można też uczestniczyć w nabożeństwach ewangelicko-reformowanych dostępnych dzięki transmisjom internetowym z kościołów w Łodzi, Warszawie, Zelowie i Żychlinie. Wszystkie można otworzyć wchodząc na stronę internetową Kościoła www.reformowani.pl i otwierając odpowiednią zakładkę.

Zostańcie zdrowi!

Ewa Jóźwiak
Prezes Synodu

 

fot. Archiwum