Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

PATRONUJEMY

Prezent pod choinke

Już po raz trzynasty ruszyła akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”. Jej uczestnicy przygotowują prezenty świąteczne dla najuboższych dzieci na Ukrainie i w Rumunii. JEDNOTA objęła patronat medialny nad akcją.

„Prezent pod choinkę” to ogólnopolska akcja charytatywna. Jej organizatorzy zachęcają dzieci, młodzież i osoby dorosłe do przygotowania w pudełkach po butach prezentów, które przed świętami Bożego Narodzenia trafią do najuboższych dzieci na Ukrainie i w Rumunii. W zeszłym roku w ramach akcji przygotowano blisko 5 tys. prezentów.

Akcję „Prezent pod choinkę” organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski. JEDNOTA jest jednym z patronów medialnych akcji.

Termin dostarczenia paczek z prezentami do lokalnych koordynatorów upływa 10 listopada. Jak przygotować i gdzie dostarczyć prezent? – te i inne informacje oraz wszelkie materiały dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej www.prezent.cme.org.pl.