Drukuj

NR 1/2021, s. 42

29 września 2020 r. odbyła się w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (ChAT)obrona pracy licencjackiej Daniela Wiśniewskiego pt. „Konfesja sandomierska na tle dążeń zjednoczeniowych polskiego ewangelicyzmu”. Praca została napisana pod kierunkiem prof. Rafała Marcina Leszczyńskiego. Daniel Wiśniewski należy do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

*

Na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie przeprowadzono renowację marmurowego nagrobka z roku 1840 rodziny Ragazzi. Mimo pandemii koronawirusa, zamykanych cmentarzy i odwołanych kwest udało się to zrobić dzięki pomocy, zaangażowaniu i ofiarności parafian.

*

Staraniem Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie ukazała się płyta CD z nagraniami muzyki Maxa Regera (op. 67, 69, 135a) na zabytkowych organach Schlag und Söhne w warszawskim kościele ewangelicko-reformowanym w interpretacji prof. Christopha Bosserta. Płyta wydana w renomowanej firmie ARS SONORA jest dostępna w kancelarii parafii w cenie 35 zł.

*

Po raz drugi parafianie i sympatycy Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Żychlinie zebrali pieniądze na potrzeby dzieci we wsi Nazoumé i jej okolicach w Beninie. Dzieci otrzymały na Boże Narodzenie paczki z jedzeniem (ryż, makaron, pomidory).

*

22 stycznia odbyło się tradycyjne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami Kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych. Z powodu pandemii zostało ono zorganizowane online.