Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 3/2019, s. 14

Od 19 do 23 czerwca 2019 r. odbywały się w Dortmundzie Ewangelickie Dni Kościoła (Kirchentag). Hasłem spotkania były słowa „Co za zaufanie”. Do liczącego 350 tys. mieszkańców Dortmundu przyjechało 100 tys. stałych uczestników ewangelików z różnych krajów (Niemców, Polaków, Czechów, Włochów), do tego trzeba jeszcze doliczyć odwiedzających imprezę tylko podczas jednego dnia. Kościół Ewangelicko-Reformowany w RP reprezentował ks. bp Marek Izdebski.

*

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Łodzi wspólnie z parafią w Talle (Niemcy) zorganizowały 1 września nabożeństwo z okazji 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Było ono transmitowane przez internet.

*

8 września Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczyrku (w dzielnicy Salmopol) świętowała jubileusz powstania i poświęcenia budynku kościoła. Nabożeństwo poprowadził tamtejszy proboszcz ks. Jan Byrt wraz z ks. Tomaszem Pieczko, proboszczem Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie oraz ks. bp. Markiem Izdebskim. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbał zespół Zelowskich Dzwonków.

*

21 września Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie wzięła udział w Nocy Świątyń. W programie znalazły się: informacje o parafii i Kościele, a także o Biblii brzeskiej, koncerty, stoisko z literaturą religijną. W kawiarence można było się napić kawy po etiopsku i zjeść domowe ciasto, a w muzeum obejrzeć ekspozycję o parafii, Kościele i reformacji.

*

Od 27 do 29 września oddział łódzki Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego zorganizował XXIII Forum Ewangelickie pod hasłem „Szczyro prowda protestantów a fake-newsy i internet”.