Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 2/2012

Konferencja Tolerancja - europejskie perspektywy etyczno-spoleczne (fot. K. Jakubowska)Jeden z paneli dyskusyjnych podczas konferencji o tolerancji (fot. Katarzyna Jakubowska)

 

We współżyciu z Innymi tolerancja to za mało. Potrzeba nam solidarności z nimi. I dobrych obyczajów, które nie pozwolą na jakiekolwiek formy dyskryminacji.

W Warszawie 23 kwietnia odbyła się konferencja międzynarodowa „Tolerancja – europejskie perspektywy etyczno-społeczne”, zorganizowana przez europosłankę Danutę Hübner, Instytut Spraw Publicznych oraz Polską Radę Ekumeniczną. Wśród patronów medialnych znalazła się „Jednota”.

W sesji wzięło udział kilkadziesiąt osób zaangażowanych w życie publiczne i społeczne: politycy, dyplomaci, wysocy urzędnicy państwowi, naukowcy, przedstawiciele organizacji społecznych, a także Kościołów i organizacji ekumenicznych. Główny wykład konferencji na temat „Od tolerancji do solidarności: w poszukiwaniu pomostu” wygłosił socjolog prof. Zygmunt Bauman. Odbyły się również panele dyskusyjne.

Z wielu konferencyjnych wypowiedzi szczególnie dwie skłaniają do refleksji i...

mk

 

Pełny tekst artykułu po zalogowaniu w serwisie.

Jak uzyskać pełny dostęp do zasobów serwisu jednota.pl