Drukuj

Jednota 3/2012Ukazał się trzeci tegoroczny numer JEDNOTY. Czytelnicy mogą w nim m.in. przeczytać o życiu ewangelików na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Nie zabrakło też tematyki ekumenicznej, kolejnego odcinka cyklu o sakramentologii Kalwina oraz relacji z ostatnich wydarzeń kościelnych.

W numerze 3/2012 dwa teksty poświęcone są ewangelikom żyjącym w swoich krajach jako mniejszość wyznaniowa. Reportaż Jarosława Stejskała opowiada o mieszkających na Ukrainie potomkach emigrantów z Zelowa i okolic. Natomiast z rozmowy z ks. Romanem Pawlasem można się dowiedzieć, jak żyją ewangelicy w Izraelu i Palestynie.

Sporo miejsca w najnowszej JEDNOCIE poświęcono tematyce ekumenicznej. Ks. Henryk Paprocki, Michał Karski i ks. Józef Kloch komentują tekst katolicko-prawosławnego „Wspólnego przesłania do narodów Polski i Rosji”, podpisanego w sierpniu przez abp. Józefa Michalika i patriarchę Cyryla. Z kolei ks. prof. Bogusław Milerski, nowy rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, tłumaczy w rozmowie z „Jednotą”, na czym polega fenomen tej ekumenicznej uczelni, jakie są jej obecne wyzwania i dlaczego stanowi ona dobro kulturowe Polski.

Ponadto w najnowszym numerze JEDNOTY m.in.: trzecia część cyklu Rafała Marcina Leszczyńskiego o sakramentologii Kalwina, wspomnienia rodzinne Ireny Scholl, recenzja filmu „O północy w Paryżu”, a także relacje z Tygodnia Ewangelizacyjnego w Zelowie i Forum Ewangelickiego w Wiśle.

Najnowszy numer JEDNOTY jest dostępny zarówno w wydaniu papierowym jak i elektronicznym, a także w serwisie internetowym jednota.pl.

 

Spis treści JEDNOTY nr 3/2012

 

Kup JEDNOTĘ nr 3/2012:

 

Informacje o prenumeracie