Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

Konferencja duchownych Kosciola Ewangelicko-Reformowanego w RP w Pstraznej (fot. Archiwum)
Duchowni Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP dyskutują w Pstrążnej (fot. Archiwum)

 

W Pstrążnej odbyło się posiedzenie Konferencji Duchownych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Uczestnicy spotkania dyskutowali o dokumencie Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie „»Być razem Kościołem pośród pandemii« – refleksje z perspektywy ewangelickiej” oraz o aktualnych wydarzeniach w Kościele.

Uczestnicy Konferencji obradowali w Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Pstrążnej (Kudowa-Zdrój) od 5 do 8 września. Rozmawiano o sytuacji Kościołów ewangelickich w Europie w czasie pandemii. Duchowni mieli okazję zapoznać się z dokumentem przygotowanym przez Wspólnotę Kościołów Ewangelickich w Europie pt. „»Być razem Kościołem pośród pandemii« – refleksje z perspektywy ewangelickiej”. Dokument ukazuje wyzwania, przed jakimi stanęły wspólnoty ewangelickie w ostatnim czasie oraz wskazuje na kierunki, którymi mogą podążać Kościoły (więcej o dokumencie pisaliśmy tutaj). Podkreślono również znaczenie teorii krytycznej w perspektywie duszpasterskiej. Spotkanie o pandemii poprowadzili ks. dr Michał Koktysz oraz mgr teologii Mateusz Jelinek.

Z kolei aktualne sprawy i wydarzenia w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w RP omówił ks. bp Marek Izdebski. W ramach integracji uczestnicy Konferencji wybrali się również na wspólną wycieczkę do Skalnego Miasta w czeskim Adršpach.