Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

Szczepionka przeciw COVID-19 (fot. torstensimon/pixabay)
(fot. torstensimon/pixabay)

 

Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP apeluje o jak najszybsze zgłoszenie się na szczepienie przeciw COVID-19. „Opowiedzenie się za szczepieniem to wyraz naszego zaufania do nauki i uznawania faktów. To także opowiedzenie się za wartościami naszej religii i naszej kultury, dla których troska o bliźniego i opieka nad nim mają zawsze fundamentalne znaczenie” – podkreślają w swym stanowisku reformowani pastorzy.

Stanowisko w sprawie szczepień przeciw COVID-19 Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP ogłosiła 14 stycznia. Pastorzy reformowani podkreślają w nim, że nie wypowiadają się jako specjaliści w zakresie medycyny, ale formułują swoje zdanie w oparciu o opinie ekspertów krajowych, jak i Światowej Organizacji Zdrowia. Na tej podstawie wyrażają swą ufność, że szczepienia przeciw COVID-19 są bezpieczne.

„Opowiedzenie się za szczepieniem to wyraz naszego zaufania do nauki i uznawania faktów. To także opowiedzenie się za wartościami naszej religii i naszej kultury, dla których troska o bliźniego i opieka nad nim mają zawsze fundamentalne znaczenie” – napisali w swym oświadczeniu duchowni reformowani. Podkreślili, że wiara wzywa nas do odpowiedzialności za siebie i innych, a przyjmując szczepionkę każdy chroni samego siebie chroniąc jednocześnie swoich bliźnich.

„W oparciu o te argumenty formułujemy nasz apel do współwyznawców i do współobywateli, aby starali się jak najszybciej zarejestrować i przyjąć szczepionkę” – czytamy w apelu.

 

Czytaj: pełny tekst stanowiska reformowanych duchownych