Drukuj

 Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie (fot. FB PER Warszawa)Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie (fot. FB PER Warszawa)

 

Publikujemy ogłoszenie Kolegium Kościelnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie o zmianach w funkcjonowaniu parafii i zaleceniach w związku z zarażeniami koronawirusem oraz jego aktualizację.

 

Drogie Siostry, Drodzy Bracia,

w związku z coraz częstszymi przypadkami zarażenia koronawirusem w Polsce oraz zagrożeniem życia i zdrowia – w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a zwłaszcza osób z grupy podwyższonego ryzyka – Kolegium Kościelne Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie podjęło następujące decyzje istotne dla naszej zborowej społeczności.

1. Do odwołania zostają zawieszone wszystkie lekcje religii w międzyszkolnym punkcie katechetycznym, zajęcia Szkoły Niedzielnej oraz wszystkie stałe spotkania parafialne: próby Chóru Kameralnego i zespołu Modo Maiorum, środowe zajęcia dotyczące nauki naszego Kościoła, godzina biblijna i medytacje chrześcijańskie oraz czwartkowe spotkania „Biblia – życie i trudne pytania”.

2. Nabożeństwa niedzielne będą odbywać się o stałej porze, tj. o 10:30. Wieczerza Pańska udzielana będzie w następujący sposób: chleb komunijny podawany będzie w koszyku   i brany do ręki bezpośrednio przez współwyznawców, a wino komunijne i sok podawane będą w dużym wspólnym kielichu i małych kielichach zależnie od osobistej decyzji osoby uczestniczącej w Wieczerzy.

3. Odwołujemy: panel dyskusyjny „Chrześcijaństwo i islam” planowany na 19 marca; spotkanie śniadaniowe, spotkanie „Wędrówka z Modlitwą Pańską” i wieczorny koncert organowy w niedzielę 22 marca; spotkanie „Ewangelik reformowany – co jest podstawą naszej wiary” w niedzielę 29 marca.

4. Ogólne Zgromadzenie Zboru, które miało odbyć się w sobotę 21 marca, zostaje odwołane. O terminie następnego Ogólnego Zgromadzenia Zboru powiadomimy  w terminach przewidzianych w Regulaminie Parafii.

5. Kancelaria parafii przyjmuje telefony i odbiera pocztę elektroniczną. Zalecamy taki sposób komunikowania się z nami.

6. Ograniczenia nie dotyczą służby duszpasterskiej. W razie potrzeby prosimy o  powiadomienie kancelarii parafii i duchownych.

Powyższe postanowienia obowiązywać będą do końca marca 2020 roku.

*

AKTUALIZACJA

 

13 marca proboszcz Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie ks. Michał Jabłoński napisał:

Drogie Siostry, Drodzy Bracia,

w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Kolegium Kościelne w trosce o bezpieczeństwo naszej wspólnoty podjęło decyzję o odwołaniu trzech kolejnych nabożeństw: 15, 22 i 29 marca 2020 r.

Wiemy, że nie wszyscy nasi parafianie korzystają z internetu i ta informacja może do nich nie dotrzeć, postarajmy się zatem, by każdy bez wyjątku dowiedział się o tej decyzji.

Dla wielu z nas niedziela jest czasem rozważania i słuchania Słowa Bożego w społeczności kościelnej. Jednak mimo tego, że w najbliższym czasie nie będziemy mogli słuchać Słowa Bożego w kościele, chciałbym – jako Wasz duchowny – zaprosić wszystkich Was do wysłuchania kazania i do wspólnej modlitwy w niedzielę 15 marca o godz. 10.30 poprzez transmisję video na żywo na fanpage Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie w serwisie FB. Link do transmisji na żywo: http://bit.ly/kazanie15marca.