Drukuj

Mapa kosciolow protestanckich w Polsce

 

 

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie znajduje się najbliższy kościół protestancki? Albo w jakich regionach Polski funkcjonuje najwięcej parafii i zborów protestanckich? Odpowiedź na to pytanie ułatwia internetowa mapa Kościołów protestanckich w Polsce.

Mapa została przygotowana na podstawie Google myMaps przez Daniela Wiśniewskiego, luteranina i studenta teologii ewangelickiej w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Projekt ma pomóc wszystkim zainteresowanym odnaleźć najbliższy kościół protestancki.

Mapa pokazuje parafie i zbory różnych Kościołów, m.in. luterańskiego, metodystycznego, reformowanego, zielonoświątkowego, baptystycznego, chrystusowego, wolnych chrześcijan, ewangelicznych chrześcijan. Zostały one oznaczone różnymi ikonkami – dla rozróżnienia poszczególnych rodzin wyznaniowych. Po kliknięciu w daną ikonkę wyświetlają się godziny nabożeństw i inne informacje.

– Myślę, że jest to świetny sposób na promocję własnych zborów oraz ułatwienie ludziom dotarcia do nich. Czasami nawet nie jesteśmy świadomi ile społeczności funkcjonuje w naszej okolicy – zauważa twórca mapy.

 

Zachęcamy do obejrzenia mapy tutaj