Drukuj

NR 4/2019, s. 7

Tomasz Pieczko (fot. mk)Późną wiosną 2019 r. Jacek Bartnik z Bielska, ewangelik reformowany, jednocześnie zaangażowany w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP, zwrócił się do ks. Tomasza Pieczko z prośbą o rozważenie możliwości prowadzenia nabożeństw reformowanych w Bielsku-Białej. W tle propozycji było marzenie o przywróceniu obecności reformowanej na szerzej rozumianym Śląsku.

Po przedstawieniu tej propozycji Konsystorzowi Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP i uzyskaniu jego zgody, ks. Pieczko zwrócił się z pismem do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Białej o użyczenie niewielkiego kościoła, należącego do tej parafii, na cmentarzu w Lipniku (dzisiaj dzielnica Bielska-Białej). Rada parafialna w Białej z dużą życzliwością przyjęła prośbę, udostępniając nieodpłatnie ww. obiekt.

W czerwcu odbyło się pierwsze nabożeństwo reformowane dla niewielkiej, kilkuosobowej grupki zainteresowanych. Od czerwca w trzecią niedzielę miesiąca ks. Pieczko prowadzi nabożeństwa w Bielsku-Białej. Grupa uczestników jest na razie niewielka, liczy do 10 osób.

 

Na zdjęciu: ks. Tomasz Pieczko (fot. mk)