Drukuj

Kosciol ewangelicko-reformowany w Zelowie (fot. Michal Karski)– Nie my tworzymy Kościół. Chrystus go tworzy. Pociąga każdego z nas do siebie i zadaje nam siebie nawzajem – mówił abp Grzegorz Ryś podczas nabożeństwa ekumenicznego, które miało miejsce w kościele ewangelicko-reformowanym w Zelowie w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Nabożeństwo odbyło się 29 stycznia. Wzięli w nim udział duchowni i świeccy z różnych Kościołów. Obecni byli m.in. przewodniczący Łódzkiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i proboszcz parafii reformowanej w Łodzi ks. Semko Koroza, proboszcz zelowskiej parafii reformowanej ks. Tomasz Pieczko, a także rzymskokatolicki metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Właśnie on wygłosił kazanie. Podkreślał, że Jezus ma moc otwierania ludzi na siebie w Duchu Świętym. – Jeśli był zdolny Piotra z Korneliuszem zgromadzić w jednym Kościele, to naprawdę nie ma takich różnic między nami, które by nie były do przełamania, które by nie byłyby do przekroczenia, żebyśmy się nie mogli nawzajem przyjąć w takim poczuciu, że w życiu każdego z nas Chrystus działa zanim się spotkamy – mówił rzymskokatolicki hierarcha. Dodał, że to czyni nas braćmi i siostrami. – Dlatego jesteśmy fundamentalnie jedno, choć owszem, między nami są różnice i pewnie nie wiadomo jak długo jeszcze będą – stwierdził abp Ryś.

Podczas nabożeństwa odbył się również koncert Zelowskich Dzwonków.

 

Zobacz:

 

Na zdjęciu: Kościół ewangelicko-reformowany w Zelowie (fot. Michał Karski)