Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

 NR 2/2017, s. 9

Kosciol ewangelicko-reformowany w Kleszczowie (fot. Adrik92)26 marca po nabożeństwie odbyło się sprawozdawcze Ogólne Zgromadzenie Zboru.

*

W szóstą niedzielę pasyjną, 9 kwietnia, podczas nabożeństwa został ochrzczony Paweł Damian Pospiszył.

*

W okresie pasyjnym dzieci i młodzież wzięły udział w akcji „Pasyjna ofiara”. Zbierano najdrobniejsze monety, które zostały przekazane jako dar serca na potrzeby najmłodszych w 1. i 2. Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

*

Starsze grupy nauczania katechetycznego przed Świętami Wielkanocnymi sprzedawały własnoręcznie wykonane kartki pocztowe. Dochód zasilił ich budżet.

*

28 maja podczas nabożeństwa odbył się występ dzieci i młodzieży (śpiew piosenek i recytacja wierszy) w ramach Dnia Rodziny (dawniej Dnia Matki i Dnia Ojca). Najmłodsi członkowie zboru zostali obdarowani słodyczami z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

*

4 czerwca, w 1. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego podczas nabożeństwa odbyła się konfirmacja pięciorga młodych ludzi: Natalii Izabeli Jelinek, Weroniki Frankowskiej, Justyny Beaty Jelinek, Marcina Nowackiego i Filipa Anszpergera. W uroczystościach oprócz miejscowego proboszcza wziął udział ks. bp Marek Izdebski.

*

17 czerwca w ramach wspólnego przedsięwzięcia z parafią bełchatowską dziewięcioro najmłodszych członków parafii wraz z opiekunami wzięło udział w wyjeździe integracyjnym do Borysewa.

*

18 czerwca podczas nabożeństwa odbyło się zakończenie roku szkolnego, a dzieci i młodzież podlegająca katechizacji otrzymała świadectwa nauczania religii. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu oraz dyrektorzy miejscowych szkół.

 

Na zdjęciu kościół ewangelicko-reformowany w Kleszczowie (fot. Adrik92)