Drukuj

Jednota 3/2015Ukazał się trzeci tegoroczny numer JEDNOTY. Czytelnicy znajdą w nim m.in. analizę socjologiczną religijności społeczeństw europejskich, artykuł o historii reformacji w Gdańsku, recenzję książki o Czechach i ewangelikach z podzelowskiego Faustynowa, a także rozmowę o akcji porządkowania cmentarzy żydowskich na Litwie.

Węgierski socjolog Ádám Hámori, który w zeszłym roku brał udział w warszawskim spotkaniu Rady Regionu Europy Światowej Wspólnoty Kościołów Reformowanych, analizuje religijność współczesnych społeczeństw europejskich. Pokazuje różnice między wschodem a zachodem, ale też między poszczególnymi krajami tych dwóch regionów.

O reformacji w Gdańsku i ówczesnych sporach między luteranami i kalwinistami pisze Jarosław Balcewicz z Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Natomiast ks. Miroslav Danyš z Ewangelickiego Kościoła Krajowego Lippe opowiada w rozmowie z Ewą Jóźwiak o międzynarodowej akcji porządkowania cmentarzy żydowskich, w którą zaangażowana jest młodzież z Niemiec i Litwy.

Ponadto w najnowszej JEDNOCIE recenzja książki „Powrót do domu ojców” Vlastimila Pospíšila oraz relacje z wydarzeń kościelnych i ekumenicznych, które w minionych miesiącach miały miejsce w Polsce i za granicą.

Najnowszy numer JEDNOTY jak zwykle jest dostępny w wersji papierowej oraz pdf. Wszystkie artykuły można także przeczytać w serwisie internetowym jednota.pl.

Zobacz: spis treści JEDNOTY nr 3/2015

 

Kup JEDNOTĘ nr 3/2015:


Informacje o prenumeracie