Drukuj

Jednota nr 2/2015Ukazał się drugi tegoroczny numer kwartalnika JEDNOTA. Czytelnicy znajdą w nim m.in. artykuły o myśli Jana Husa i braciach czeskich, rozważania nad istotą Kościoła, wspomnienie Witolda Bendera, relację z dyskusji polskich luteran o ordynacji kobiet, a także informacje o innych wydarzeniach z życia Kościołów ewangelickich.

6 lipca przypadła 600. rocznica spalenia Jana Husa na stosie podczas soboru w Konstancji. Obchodzony w związku z tym w Kościele ewangelicko-reformowanym Rok Jana Husa stał się okazją do ponownej analizy dorobku czeskiego reformatora oraz historii husytyzmu. W drugim tegorocznym numerze JEDNOTY można znaleźć porównanie eklezjologii Husa i Lutra, historię osadnictwa braci czeskich na ziemiach polskich, a także omówienie publicystyki Pawła Hulki-Laskowskiego.

Ponadto w JEDNOCIE publikujemy rozważania nad istotą Kościoła, wspomnienie archeologa i działacza Kościoła ewangelicko-reformowanego Witolda Bendera, a także relacje z obrad synodu, obchodów roku Jana Husa, dyskusji polskich luteran o ordynacji kobiet oraz wizyty papieża u waldensów.

Najnowszy numer JEDNOTY jak zwykle jest dostępny w wersji papierowej oraz pdf. Wszystkie artykuły można także przeczytać w serwisie internetowym jednota.pl.

Zobacz: spis treści JEDNOTY nr 2/2015

 

Kup JEDNOTĘ nr 2/2015:


Informacje o prenumeracie