Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

Jednota 3/2014W trzecim tegorocznym numerze JEDNOTY czytelnicy znajdą m.in. artykuły o historii Jana Husa, wykorzystaniu argumentacji biblijnej w dokumencie „Gender Justice Policy”, historii misji anglikańskiej w Warszawie w XIX i XX w. czy karcie tytułowej Biblii brzeskiej. Nie zabrakło także relacji z wydarzeń kościelnych i ekumenicznych.

W lipcu rozpoczął się w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w RP Rok Jana Husa. W wydanym właśnie numerze JEDNOTY tematykę dotyczącą czeskiego reformatora podnoszą ks. Helena Jonová i Małgorzata Grzywacz.

Kilka tekstów dotyka problematyki obecności kobiet w Kościele. Biruta Przewłocka-Pachnik opowiada o swoich doświadczeniach jako kobiety-prezbitera w Kościele ewangelicko-reformowanym. Kalina Wojciechowska przygląda się biblijnej argumentacji w dokumencie Światowej Federacji Luterańskiej „Gender Justice Policy”. O konkretnych kobietach w historii Kościoła piszą Władysława Magiera i Małgorzata Grzywacz.

Ponadto Aurelia Zduńczyk omawia kartę tytułową Biblii brzeskiej, natomiast Grzegorz Michalak przypomina historię misji anglikańskiej w Warszawie w XIX i XX w. Nie zabrakło też relacji z wydarzeń kościelnych i ekumenicznych – piszemy m.in. o Spotkaniu Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej we Wrocławiu, obradach Synodu Kościoła ewangelicko-reformowanego czy Forum Ewangelickim w Jaworniku.

Najnowszy numer JEDNOTY jak zwykle jest dostępny w wersji papierowej oraz pdf. Wszystkie artykuły można także przeczytać w serwisie internetowym jednota.pl.

Zobacz: spis treści JEDNOTY nr 3/2014

Kup JEDNOTĘ nr 3/2014:


Informacje o prenumeracie