Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

Jednota 1/2013Jest już pierwszy w tym roku numer JEDNOTY. Nowy rok to nowe pomysły i rozwiązania. Zmodyfikowaliśmy nieco wygląd okładki naszego czasopisma. Jednak to, co najważniejsze w JEDNOCIE, to jej oferta czytelnicza. Jak zwykle publikujemy szereg ciekawych materiałów na temat ewangelicyzmu, ekumenii, religii.

Tym razem proponujemy dwa bloki materiałów. Pierwszy dotyczy różnych aspektów małżeństwa i rodziny – kwestii małżeństw osób o różnej przynależności wyznaniowej, rozwodów czy zapobiegania przemocy w rodzinie. Drugi blok dotyczy badań socjologicznych przeprowadzonych wśród warszawskich ewangelików i próby stworzenia portretu współczesnego polskiego ewangelika.

Naszym Czytelnikom proponujemy również wizytę w reformowanym Berlinie oraz recenzję Ekumenicznego Przekładu Przyjaciół Nowego Testamentu. W obliczu abdykacji papieża Benedykta XVI analizujemy jego dorobek w kontekście ekumenicznym. A do rozważań nad problemami sumienia zachęci nas recenzja filmu „Pokłosie”.

Najnowszy numer JEDNOTY jest dostępny zarówno w wydaniu papierowym jak i elektronicznym, a także w serwisie internetowym jednota.pl. Zachęcamy do lektury!

 

Spis treści JEDNOTY nr 1/2013

 

Kup JEDNOTĘ nr 1/2013:


Informacje o prenumeracie