Pismo religijno-społeczne poświęcone polskiemu
      ewangelicyzmowi i ekumenii

NR 2/2023, s. 10

Koncerty studentów Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA z Konina, Ekumenicznego Chóru Kameralnego Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie i maestro Michała Markuszewskiego, a także opowieść o Kościele Ewangelicko-Reformowanym ks. Romana Lipińskiego, kawiarenka „Cafe Semadeni”, księgarnia i wiele miłych spotkań i rozmów w kościelnych salach Muzeum – tak przebiegała 13 maja kolejna edycja Nocy Muzeów w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie.

Studenci Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA z Konina wykonali koncert piosenki aktorskiej „Madonny przeszłości”. Maestro Michał Markuszewski, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zaprezentował romantyczne organy kościoła i wykonał koncert improwizacji organowych.

Ks. Roman Lipiński przedstawił prelekcję nt. Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, po której pytań nie było końca. Godzinę przed północą swój pierwszy koncert dał Ekumeniczny Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie. Na stoisku z literaturą religijną pojawiły się specjalnie wykonane na zamówienie kubki z wizerunkiem Jana Kalwina i jego żony Idelette, które sprzedały się „na pniu”.

W kawiarence, o którą dopytywali się goście Nocy Muzeów z ubiegłych lat kupić można było pyszne serniki, szarlotki, bułeczki herrnhuckie, ciasteczka upieczone przez młodzież i inne pyszne domowe wypieki.

Noc Muzeów zakończyło nabożeństwo poprowadzone przez ks. Michała Jabłońskiego, proboszcza miejscowej parafii.

Wszystko to było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników parafii i wolontariuszy.